دانشنامه فرزند

علت درد لگن در هفته بیست و هشتم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۱۸ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۰ کیلو گرم بوده و اکنون ۵۷ کیلو گرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۷.۵ بوده اکنون در هفته ۲۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص آهن، مولتی ویتامین پریناتال، کلسیم و شیاف دیکلوفناک ۱۰۰. باردارهای قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی نداشته ام. سوال من این است که علت درد شدید باسن در شبها موقع خوابیدن چیست؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

درد لگن به دلیل باز شدن تقریبی استخوانهای لگن و شل شدن عضلات لگنی است، اما این درد نباید تا این حد شدید باشد. حتما به پزشک زنان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...