دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدود چهار سال پیش ازدواج کردم، دو سال بدون هیچ جلوگیری حامله نشدم خیلی دکتر رفتم اما گفتن مشکل از شوهرمه ما از هم جداشدیم او در ازدواج بعدی خیلی زود بچه دار شد و من الان 6 ماهه ازدواج کردم بخاطر این که میترسیدم من مشکل داشته باشم در همان ماه اول عروسی به متخصص مراجعه کردم و کیست پاراوارین داشتم، به من متفورمین و فولیک اسید داد و سه دوره کلومیفن و آمپول اش سی جی مصرف کردم اما باردار نشدم. بخاطر مشکل مالی دیگر نمیتوانم به دکتر رفتن ادامه بدهم. کیت تخمگ گذاری هم گرفتم از ده پریودم استفاده کردم اما فقط یک خط نشان میدهد، من الان چیکار کنم مشکل من چیه؟ آیا من نمیتوانم مادر بشوم؟ میترسم که نکنه نازا باشم. من دو تا از عمه هام بعد هفت سال باردار شدن یعنی میشه که من هم به آن ها کشیده باشم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بدون بررسی ها نمی توان تشخیص داد مشکل کجاست. همسرتان آزمایش آنالیز اسپرم و شما عکس رنگی از رحم انجام دهید. مطمئنا می توانید باردار شوید اما این امر نیازمند یافتن علت و درمان آن است که خب کمی هزینه بر و زمان بر است. برای جلوگیری از اتلاف وقت و پول، روند درمانی خود را بصورت نظام مند در یک مرکز ناباروری پیگیری نمایید. نمیتوان بخاطر تجربه عمه ها یا خویشاوندان مدت زیادی آنهم ۷ سال صبر کرد تا دید بارداری رخ میدهد یا نه چون ممکن است زمان را از دست دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان