تنگی نفس و تپش قلب از عوارض قرص دوفاستون است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۴ سالمه و اولین ماهی هست که برای بارداری اقدام کردم چون همیشه قبل از پریود لکه بینی داشتم، دکترم دوفاستون تجویز کردن از روز ۱۶ پریود به مدت ۱۰ روز هر دوازده ساعت یعنی روزی دو عدد، الان هفته سه بعد از پریود هستم. داغ شدن بدن، تنگی نفس، تپش قلب و درد مفاصل و ورم و نفخ در قست شکم و همچنین درد زیر شکم به خصوص سمت راست که بیشتر شبیه سوزش هست خیلی آزارم میده. میخواستم بدونم عوارض قرص هست یا ممکنه باردار باشم؟ در ضمن خیلی بی تمرکز هستم و کارهای روزمره هم برام سخته انجامش در حال حاضر سه روز دیگه مونده که دارو تمام بشه. ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

تا زمان موعد پریودی باید صبر نمایید عوارضی که ذکر نمودید مربوط به این قرص نمیباشد و اگر پریودتان عقب افتاد آزمایش بارداری انجام دهید و اگر پریود شدید نزد پزشک رفته و بعد از پریودی باید معاینه داخلی شوید تا از نظر عفونت بررسی شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان