دانشنامه فرزند

آیا عفونت ادراری در هفته 38 بارداری برای زایمان خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

هفته ٣٨ بارداری هستم، دیشب دل درد داشتم و طوری بود که انگار می خوام عادت ماهانه بشم ولی درد یه نواخت بود صبح به دکتر عمومی مراجعه کردم البته بیشتر به خاطر سر درد شدید بود آزمایش نوشتن و در آزمایش ادرار عفونت ادراری تشخیص دادن. ترشحاتم سبز رنگ یا زرد رنگ و بسیار غلیظه. هفته بعد ١٣بهم وقت سزارین دادن با تفاسیری که کردم ممکنه تاریخ زایمانم رو جلو بندازن؟ عفونت برای نوزاد می تونه خطرناک باشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیر، عفونت در صورت درمان هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند. نگران نباشید و درمان را پیگیری کنید. نه به دلیل عفونت ممکن نیست زایمان را جلو بیاندازند، اما خود عفونت در صورت درمان نشدن می تواند احتمال پارگی کیسه آب و وقوع زایمان را افزایش دهد که البته باز هم جای نگرانی نیست چون در حال حاضر بارداری شما در مرحله مناسبی قرار داشته و وقوع زایمان مشکلی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...