دانشنامه فرزند

رفتار مناسب در برابر ابراز علاقه دختر به پسرها

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با عرض سلام و وقت بخیر. مدتی می شه که توجه دختر شش ساله من به پسر بچه های هم سن و سال اطرافش جلب شده و رویای ازدواج با بعضی از اونها رو در سر می پرورونه و گاهی هم با رویا پردازی و قصه های سر همی می گه که پیشنهاد ازدواج از طرفشون دریافت کرده، البته چیزی که برام بیشتر مهمه اینه که هر از چند ماهی فقط به یک نفر توجه نشون می ده و بعد از اینکه از تب و تاب افتاد، در فکر و رویای دوست دیگه ای میره. من سعی کردم که با دخترم رفیق باشم تا بتونه حرفاشو بهم بزنه و چیزی رو در قلب کوچیکش نگه نداره که باعث آزارش بشه و در عوض سعی کردم گاهی با طنز پردازی و گاهی هم کمی جدی تر طوری که آسیب نبینه و نا امید نشه لابلای موضوع، واقعیتهایی رو که وجود داره به نرمی بگونجونم. الان سوالم از شما اینه باید چه رفتاری رو پیشه کنم؟ دلم میخواد مناسب ترین رفتاری که جدا از همه سنت ها و تعصب هاست و کاملا انسانی هست رو در تربیتش اعمال کنم.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

عشق در این سنین تنها نیاز به ابراز علاقه شدیدی است که کودک می خواهد تجربه کند. تربیت صحیح شما و آموزش های لازم، مسیر این علاقه را به سمت درستی هدایت می کند ولی واکنش های شدید، حتی توجه مثبتی که با شوخی همراه باشد به این سوء رفتارها دامن می زند. پس نباید حتی با طنز به این صحبت و رفتارها توجه نشان دهید. - زمینه ابراز محبت و علاقه را در محیط خانواده بسیار بیشتر از قبل فراهم کنید. - رفتارهای محبت آمیز و علاقه او را به اعضای خانواده، بازی ها، حیوانات و ... خیلی زیاد مورد تشویق قرار دهید. - محبت به شکل جنسی و معاشقه با همسرتان را در حضور او انجام ندهید. - تاکیدا توصیه می شود پدر در جهت تقویت رابطه صمیمانه با او بکوشد. - کتاب های تربیت جنسی کودک را مطالعه کنید و سوال ها و کنجکاوی های جنسی او را در حد سن او توضیح دهید نه بیشتر. - از مثال های واضحی که نشان دهد هر کاری در سن مناسب خودش خوب و درست است استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...