دانشنامه فرزند

نفس تنگی و احساس سنگینی در قلب در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سی و پنج هفته و دو روز از بارداری ام گذشته است. آزمایش دفع پروتئین دادم که ١٥٠ بود البته معیار آزمایشگاه ١٠٠ بود، همچنین نفس تنگی خیلی شدید دارم و احساس سنگینی در قلب، که دکترم مشاور قلب به من داد و گفت اگه مشکلی باشه باید ختم بارداری اعلام بشه، می خواستم ببینم آیا برای بچه ام ممکن مشکلی پیش بیاد و خطری بوده باشه تا حالا؟ از استرس اشکام بند نمیاد البته من نوار ان اس تی هم دادم که گفتن مشکلی نیست. همچنین قبلا دو بار سابقه سقط در هفته ٨ و ١٠ را داشتم که اولی بارداری پوچ بود.

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

در ابتدا باید آرامش خود را حفظ کنید، استرس و گریه نه تنها مشکل را حل نمیکند بلکه باعث شدت این قضیه می شود، در این موارد فشار خون مادر بسیار حائز اهمیت می باشد که شما قید نکرده اید، برای ختم حاملگی حتما اقداماتی مثل سونوگرافی و آزمایش انجام می شود، نوار قلب جنین شما مشکلی ندارد و با انجام سونوگرافی بیوفیزیکال پروفایل سلامت جنین تایید می شود، در صورت تصمیم دکتر برای ختم حاملگی به او اعتماد کنید، استرس باعث افزایش فشار خون تان شده و این به نفع ختم حاملگی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...