دانشنامه فرزند

بهترین قرص جلوگیری از بارداری با کمترین عوارض در زمان شیردهی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۶۸ سانتیمتر است و وزنم ۷۴ کیلوگرم است، تاریخ زایمان من ۹۵.۴.۲۲ بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده، شیردهی دارم. معمولا از جلوگیری بارداری به طور طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی ندارم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی، دو فرزند دارم یکی سه سال و نیمه و یکی ده ماهه. سوال من این است که من بچم ده ماهشه و شیر خودمو می خوره برای جلوگیری از بارداری چه قرصی بهتر هست استفاده کنم که هورمون و میزان آسیب رسانیش کمتر باشه؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

از بین داروهای هورمونی قرص سیپرترون کامپاند کمترین عارضه را دارد اما نمی توانید سر خود مصرف کنید. حتما حضوری به ماما یا متخصص زنان مراجعه کنید تا با بررسی فشار و وزن بهترین گزینه جلوگیری را به شما معرفی کنند.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...