دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 175 سانتیمتر است و وزنم ۹۹ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۶ بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۵ - ۳۰ روزه است و قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از لتروزول و متفورمین ۱۰۰۰ و پودر انفولیک است. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ماه است. بارداری قبلی و سقط هم نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از AMH:2/9. سوال من این است که با توجه به تشخیص پزشک معالجم من تنبلی تخمدان خفیف دارم و با ذخیره تخمدانی ۲/۹ و برای زودتر باردار شدن این ماه که اولین ماه اقدام من است، لتروزول مصرف کردم، در روز 15 سیکل سونو شدم یک فولیکول 23 میلی داشتم برای بارداری از روز ۱۴ سیکل اقدام کردم این فولیکول با این اندازه کی آزاد میشود و تا چه تاریخی از سیکلم باید نزدیکی داشته باشم؟ مثلا تا ۱۷ سیکل؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اندازه فولیکول بالغ جهت تخمک گذاری حین مصرف داروهای محرک مثل لتروزول از ۱۶ تا ۲۴ متغیر است. پس فولیکولتان می تواند هم همان روز انجام سونو و یا روز بعد آن آزاد شده باشد. تا روز ۱۸ م سیکلتان نزدیکی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان