دانشنامه فرزند

کم بودن حجم خون قاعدگی و احتمال یائسگی زودرس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من خانمی 30 ساله هستم که حدودا 6 ماهی می شه که مقدار خون پریودم خیلی کم شده. این اواخر در حد دو سه بار لکه قهوه ای رنگ دیدم. خیلی نگرانم که زود یائسه بشم، آخه تازه واسه بارداری می خواستم اقدام کنم. البته دکتری که دو ماه گذشته پیشش رفته بودم گفت تخمک آزاد می کنی. من یه مشکلی هم سر کار بیرون از خونه دارم که دائما در حالت استرس و نگرانیم. یعنی ممکنه عامل کم شدن پریودم استرس باشه؟ من باید چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

در مورد یائسگی زودرس اصلا نگران نباشید، بهتر است تحت نظر پزشک آزمایش لازم را انجام دهید و زودتر اقدام به بارداری کنید. استرس تاثیر زیادی در تمام فعالیت های بدن دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...