با توجه به سیکل نامنظم چه زمانی برای دختر دار شدن باید اقدام کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سوال من این هست که دوره های پری من 7 روزه هست و آخرین دوره پریودم 1 اسفند بوده و طول دورم این دفعه 24 روز بود اما دوره های قبلیم بین بیست و هفت تا بیست و نه روز بوده. داروی تیروئید لووکسین 0/1، قرص آهن آیسن پلاس و ویتامین D5000 مصرف میکنم. میخواستم بدونم برای بارداری این ماه اقدام کنم روز تخمک گذاری من کی هست و برای دختر دار شدن چیکار باید بکنم؟ 95/12/1،95/2/27، 95/11/8، 95/10/12، 95/9/13، 95/8/14، 95/7/17، 95/6/21، 95/5/24، 95/4/22، 95/3/23، 95/1/29، 95/1/2 اینا ترتیب قاعدگی من از اول فروردین هست تا الان.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

طول سیکل های شما ثابت نیست، با در نظر گرفتن حداقل و حداکثر طول غالب سیکل ها محدوده تخمک گذاری بین روز یازدهم سیکل تا روز پانزدهم ممکن است باشد، برای تشخیص دقیق باید از کیت تخمک گذاری کمک بگیرید. برای دختردار شدن باید رژیم مخصوص دخترزایی را از حداقل سه ماه قبل از اقدام اتخاذ کرده و نزدیکیتان طوری زمان بندی شود که از بعد از اتمام خونریزی قاعدگی نزدیکی داشته باشید تا زمانی که کیت پررنگ شود. پس از آن نزدیکی را متوقف کرده، تا حدود ۳ روز بعد و سپس مجددا نزدیکی داشته باشید. هر چه فاصله نزدیکی تا تخمک گذاری بیشتر باشد شانس دخترزایی بیشتر میشود. همچنین شست و شوی واژن با محلول آب و مقدار بسیار کمی سرکه (محلول بسیار رقیق) نیم ساعت قبل از نزدیکی نیز می تواند به دخترزایی کمک نماید. البته تمامی این ها نسبی بوده و کمی شانس دخترزایی را افزایش می دهند و هیچ تضمین صد در صدی وجود ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان