راهنمایی استفاده از کیت تخمک گذاری برای دختر دار شدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ فروردین پریود شدم قبلش قرص تری فازیک خوردم طول دوره هامو نمیدونم. من قصد بارداری دارم روز سیزدهم سیکل کیت گذاشتم دو خط پرنگ بود روز چهاردهم و پانزدهم دو خط خیلی کمرنگ بود، یکشنبه نزدیکی داشتم پنجشنبه نتیجه کیت خط پرنگ بود اما جمعه شنبه خیلی کمرنگ بود آیا امکان دارد باردار شده باشم؟ اگر دختر بخواهم کی نزدیکی کنم؟ دکتر واسه اقدام به بارداری قرص دوفاستون داده ۲۷ اسفند هم اولین روز قاعدگیم بود از روز پانزدهم دوفاستون خوردم تا ده شب بعدش ۲۶ فروردین پریود شدم از روز دوازدهم سیکل کیت گذاشتم روز سیزدهم دو خط پرنگ بود روز چهار دهم و پانزدهم خیلی کمرنگ بود روز سیزدهم پنجشنبه بوده که مثبت شده من یکشنبه نزدیکی داشتم. امکان داره باردار شده باشم؟ روز چهاردهم و پانزدهم خیلی کمرنگ بود امروز روز پانزدهم کی نزدیکی کنم دختر میشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیلی شرح حالتان را مبهم و پراکنده گفته اید. به علاوه در تاریخ ها به نظر اشتباه کرده اید، اگر روز سیزدهم روز پنجشنبه بوده شما چطور یکشنبه نزدیکی کرده اید؟ یکشنبه که هنوز نرسیده است. اگر امروز روز پانزدهم است، بله، نزدیکی کنید چون اگر از این زمان بگذرد دیگر تخمک از بین رفته و احتمال بارداری در این ماه منتفی میشود. برای دختردار شدن باید از بعد از اتمام پریود تا وقتی که دو خط کیت مثبت می شود نزدیکی کنید و بعد نزدیکی را متوقف کنید. به عدد مندرج روی بسته کیت نگاه کنید که ببینید چند ساعت بعد از دو خط شدن کیت تخمک گذاری رخ میدهد. مجددا بعد از گذشت ۲۴ ساعت از آن عدد نزدیکی کنید. یعنی اگر روی کیت نوشته بود اگر ۳۶ ساعت بعد مثبت شدن کیت تخمک گذاری هست شما ۶۰ ساعت بعد از مثبت شدن کیت نزدیکی کنید. البته این کار فقط کمی شانس دختردار شدن را بالا برده و تضمین صد درصدی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان