دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با مصرف قرص تری فازیک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 34 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 82 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 8 آذر می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، قرص تری فازیک استفاده می کردیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یک زایمان موفق و دو سقط. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، سونوگرافی رحم و تخمدان و آزمایش های مربوط به تمام بیماری هایی که به سقط مرتبط میشه و هیچ مشکلی نبود. سوال من این است که، الان از سقط دومم دو ماه و نیم گذشته یعنی دو دوره پریود شدم، برای پیشگیری از بارداری قرص تری فازیک مصرف میکنم، چرا با وجود اینکه این دارو رو مصرف میکنم اما با کوچکترین فعالیتی دچار لکه بینی میشوم و این موضوع حتی وقتی سوار ماشین میشم هم پیش میاد و البته با کمر درد شدید همراه هستش. با توجه به لکه بینی و مصرف داروی تری فازیک آیا احتمال بارداری وجود دارد؟ من اکثر اوقات نافم درد میگیره و این درد کم و زیاد میشه به نظرتون مشکل خاصی دارم؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

سلام، قرص تری فازیک اگر هر روز مصرف شود یک روش پیشگیری می باشد و امکان بارداری وجود ندارد. چون آزمایش ها و سونوگرافی تان مشکلی نداشته نگران نباشید. اما اگر بعد از پریود بعدی تان دوباره لکه بینی داشتید به پزشک تان مراجعه کنید. در مورد درد ناف هم باید پزشک معاینه کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...