دانشنامه فرزند

روش مناسب برای جلوگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من تا یه ماه دیگه ازدواج می کنم، نمی خوام تا چند سال خانمم بچه دار بشه چون فعلا وضع مالی خوبی ندارم. سوال من اینه چگونه با هم رابطه داشته باشیم ولی خانمم بچه دار نشه به صورت موقتی و آیا جلوگیری از بچه دار شدن برای خانومم ضرری داره؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

ضرر که نداره، اما باید با توجه به سن و سلامت همسرتون برای بچه دار شدن اقدام کنید. روش های جلوگیری زیادی وجود داره، اگر برای چند سال قصد بچه دار شدن ندارید، میشه از روش های هورمونی استفاده کنند، اما توصیه من برای اوایل ازدواج استفاده از قرص یا کاندوم (درصورت استفاده صحیح) می باشد که با قطع اون میشه زودتر باردار شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...