دانشنامه فرزند

معاینه و درمان دارویی برای عفونت واژن در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۱۰.۸ بوده. اکنون در هفته ۲۰ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، کلسیم، لووتیروکسین و مولتی ویتامین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، خرداد ۹۵ یک سقط داشتم، ۱۱ هفته بودم و این دومین بارداریم هست. سوال من این است که آیا در زمان حاملگی، دکتر می تونه زن حامله رو معاینه کنه و مشکلی برای مادر و جنین پیش نمیاد؟ گفته که عفونت داری، پماد واژینال و کپسول آموکسی سیلین ۵۰۰ داده. آیا برای جنین مضر نیست؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

مصرف دارو ها که مشکلی نداره، جزء داروهای کم خطر هستش اما برای استفاده از پماد واژینال، باید اپلیکاتور (لوله) پماد را تا نیمه داخل بدن کنید نه کامل. اگر شرایط مادر سنجیده شود و لازم به معاینه باشد، معاینه هم مشکلی ایجاد نمی کند. مصرف همین دارو ها، مایعات بیشتر و تعویض روزانه ی لباس زیر، به بهبود عفونت کمک می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...