دانشنامه فرزند

آیا می توان به صورت اختیاری در ماه هفتم بارداری زایمان کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 35 ساله. قدم 170 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 106 کیلوگرم بوده و اکنون 119 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 5/14 بوده. اکنون در هفته 29 بارداری هستم. داروی مصرفی من آ اس آ می باشد. 3 فرزند با زایمان طبیعی دارم و یک سقط اختیاری داشتم. سوال من این است که چرا شکم بند بارداری بستم دور نافم خون مردگی و سیاه شده؟ آیا میتوانم 7 ماهه فرزندم را به دنیا بیاورم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

اینکه جای شکم بند کبودی داره، احتمالا سفت بسته شده یا سایز شما نبوده. توی این هفته ها باید، مولتی ویتامین و آهن هم مصرف بشه، برای تولد بچه هم تا چهل و دو هفته برای زایمان طبیعی زمان میدهند، سزارین، سی و هشت هفته تمام. اگر زایمان زودرس توی ماه هفتم اتفاق بیافته، پزشکان و بیمارستان مجهز، می توانند کمک کنند نوزاد زنده بمونه، چون ماههای آخر دستگاه تنفسی نوزاد در حال تکامل هست.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...