آیا قطره سنکل در بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ ساله هستم. اکنون در هفته ۲۰ بارداری هستم. ۳ ماهگی کلیه راستم سنگ کلیه ریز داشت بر طرف شد الان ۵ ماهمه یه هفته پیش باز کلیه چپم هم درد گرفت سونوی اولی که رفته بودم گفت که کلیه چپ هم داره ولی درد نمیکرد بعد یهو درد گرفت قطره سنگل استفاده کردم بهتر شدم، سوال من این است که استفاده قطره سنگل بطور مداوم برای زن باردار آیا مشکلی نداره؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

اینکه این قطره در بارداری برای جنین مشکل ایجاد میکند یا خیر هنوز به اثبات نرسیده از طرفی هنوز ناهنجاری که ناشی از قطره باشد گزارش نشده پس شما حتما باید تحت نظر متخصص کلیه و مجاری ادراری این دارو را مصرف کنید و تا آنجا که میتوانید مایعات و هندوانه مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان