دانشنامه فرزند

در صورت عدم بارداری علت تاخیر در قاعدگی چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من تقریبا ۴ ماه اقدام به بارداری کردم. ولی ماه اول بعد از ۴۰ روز پریود شدم، ماه دوم و سوم هم بعد از ۳۰ روز تقریبا، این ماه که ۴۲ روز از سیکلم گذشته و هنوز پریود نشدم، و تست بی بی هم منفی بوده. از زمان اقدام، تخمدان هام بعضی مواقع درد می گیرند، این ماه گرفتگی عضلات پیدا کردم، دور نافم بعضی وقتها می سوزه، در این سیکل تاریخ ۲۳ و ۲۴ لکه قهوه ای خیلی کم که در روز یکی دو بار فقط می دیدم موقتی بود. حالا آیا واقعا باردارم یا دچار مشکل شده ام؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

برای بررسی ابتدا تست خون بارداری دهید و اگر باردار نبودید به پزشک مراجعه کنید تا با سونوگرافی و آزمایش هورمونی علت تاخیر قاعدگی را بررسی و آن را درمان کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...