دانشنامه فرزند

علت تاخیر در قاعدگی در صورت باردار نبودن چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 سالمه وزنم 67 هست 7 ماه هست اقدام به بارداری کردیم و ما هنوز بچه ای نداریم، روش جلوگیریمون هم طبیعی بود، آزمایشات خون و پاپ اسمیر و سونو انجام دادم دکتر گفت مشکلی ندارم و عفونت هم ندارم، همیشه موقع پریودم از چند روز قبل درد دارم، اولین روز آخرین پریودم 6 بهمن بود. سیکل دوره ای من 29 روزه هست این ماه باید 4 اسفند پریود میشدم الان سه روز هست که نشدم و فقط دل درد دارم، روز 5 اسفند هم بی بی چک استفاده کردم منفی بود، من الان چیکار باید کنم؟ اگه باردار نیستم دلیل عقب افتادن نمیفهمم، من توی ماه دی هم دو بار به فاصله 10 روز پریود شدم.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

شما باید آزمایش روز دوم پریودی انجام دهید چون پریود نامنظم دارید و همسرتان هم آزمایش اسپرم انجام دهد تا علت ناباروری مشخص شود اگر این ماه پریود نشدید 2 آمپول پروژسترون 50 میلیگرم با هم عضلانی تزریق کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 2.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...