دانشنامه فرزند

نزدیکی در بارداری در چه حدی باید باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من از ابتدای بارداریم چون لکه بینی داشتم از شیاف پروژسترون استفاده میکردم الان هفته هفدهم هستم چند روزی هست که استفاده نمیکنم، درضمن نزدیکی هم داریم میخواستم ببینم میتونم دیگه استفاده نکنم، چون دکترم گفته بود تا هفته بیستم؟ نزدیکی در چه حدی مشکلی نداره؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

تا زمانی که پزشکتان گفته باید شیاف را استفاده کنید. اگر در سونوگرافی هفته ۱۸ (آنومالی اسکن) خونریزی پشت جفتی دیده نشده، جفت پایین نبوده و یا طول دهانه رحم مناسب بوده می توانید نزدیکی کنید. نزدیکی ها باید ملایم باشد و از ضربه های خشن دوری شود. نزدیکی دهانی بصورت دمیدن هوا در واژن خانم توسط مرد در بارداری ممنوع است. تحریک و دستکاری نوک سینه ها حین نزدیکی انجام نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی خانوادگی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...