دانشنامه فرزند

دلیل وقوع قاعدگی ناگهانی زودتر از موعد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٥ ساله هستم و ٥ سال هست ازدواج کردم. از حدود ٥ ماه قبل که تصمیم برای بارداری گرفتیم به خاطر پریودهای نامنظم به دکتر مراجعه کردم با قرص دوفاستون منظم شد. این ماه ١٢ روز زودتر پریود شدم ناگهانی. (البته تازه از سفر برگشتم) می خوام بدونم زمان دقیق تخمک گذاریم را می شه این ماه تعیین کنم واسه بارداری؟ ضمنا جنسیت بچه برام مهم هست، پسر.

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

زودتر شدن پریود می تواند به علت استرس و تغییر شرایط و آب و هوا نیز باشد، شما با توجه به علایم زمان تخمک گذاری مانند افزایش دما، ترشحات واژینال زمان احتمالی تخمک گذاریتان را مشخص کنید. در مورد جنسیت فرزند فاکتورهای دخیل بسیاری وجود دارد که حداقل ٣ ماه قبل ازبارداری باید یک سری شرایط را رعایت نمود، بهترین زمان مقاربت برای پسر دار شدن، 12 ساعت قبل از وقوع تخمک گذاری است ولی با این وجود وقتی که مقاربت 24 ساعت قبل از تخمک گذاری صورت گیرد، باز هم شانس پسر دار شدن خیلی بیشتر از دختر دار شدن است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...