دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 60 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 12 می باشد. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از، کاندوم استفاده میکردم. داروهای مصرفی من عبارتند از: یاسمین فقط یک ماه و متفورمین. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 3 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، سونوگرافی رحم که دکتر کیست اعلام کرد. سوال من این است که من ماه قبل 13 مرداد پریود شدم و این ماه 12 شهریور پریود شدم و فقط روز اول و دوم خونریزی داشتم اونم فقط لخته خون، دیگه از روز سوم قطع شد. میخواستم علتشو بدونم. میخواستم روز تخمک گذاریمو تو این ماه بدونم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

علت کاهش خونریزی شما مصرف قرص یاسمین می باشد که معمولا قرص های جلوگیری مقدار خونریزی ماهانه را کاهش می دهند. چون سیکل این ماه تان 30 روزه بوده روز تخمک گذاری شما روز 16 سیکل تان می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان