دانشنامه فرزند

عدم یادگیری اعداد در کودک 3 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بچم سه سالشه هر کاری میکنم عدد هارو یاد نمیگیره ولی تا شعر یادش میدم خوب یاد میگیره. خیلی باعث نگرانیم شده باعث میشه اعصابم خرد بشه. لطفا راهنماییم کنید، چطور باید یادش بدم؟

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، فرزند شما در سنی قرار دارد که باید به دلخواه خودش به یادگیری موضوعات مختلف بپردازد. متاسفانه شما با این اضطراب و نگرانی و تاکیدتان برای یادگیری اعداد و یا هر چیز دیگر احساس نفرت و فرار از یادگیری را برای او ایجاد می کنید. فرزند شما در سن بازی های کودکانه قرار دارد نه یادگیری حروف و اعداد. انتظارات واقع بینانه ای از فرزندتان داشته باشید و او را در انتخاب موضوعات یادگیری آزاد بگذارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یادگیری» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...