دانشنامه فرزند

نزدیکی هنگام مصرف قرص لتروزول مجاز است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام. من خانمی 20 ساله هستم با قد 164 و وزن 62 کیلوگرم. دو سال است که ازدواج کردم و جلوگیری داشتم. به دکتر مراجعه کردم هم برای منظم شدن پریودم هم برای اینکه اقدام کنم به حاملگی. دکتر گفت تخمدانهایت ضعیفه و فعال نیست، گفت ورزش کن و دوفاستون تجویز کرد و گفت بعد سه ماه مراجعه کن. من حامله نشدم با دوفاستون، بعد این ماه لتروزول دادن بین روزهای 3 تا 7، شبی دو عدد و گفتن که ورزش کن و وزنت هم کم کن. حال سوال من از شما این است که زمانی که لتروزول مصرف میکنم نزدیکی باید داشته باشیم؟ یا زمانی که همه رو خوردم نزدیکی کنم؟ در ضمن بعد از مصرف دوفاستون پریودم منظم شده و بعد 25 روز یعنی روز 26 پریود میشم. در ضمن چند در صد احتمال دارد این ماه که لتروزول مصرف کردم موجب حاملگی شود؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

باید از شب ۱۰ پریود یک شب در میان نزدیکی داشته باشی به مدت ۵ روز، احتمال حاملگی در هر ماه ۲۵ تا ۳۰ در صد است. بهتر است بعد اتمام لتروزول روز ۱۰ پریود سونوگرافی شوید تا مشخص شود تخمک غالب دارید یا نه و بعد نزدیکی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 45 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...