دانشنامه فرزند

آیا سردرد به تنهایی از علائم مسمومیت بارداری است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 64 کیلوگرم بوده و اکنون 72.5 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95.8.7 بوده. اکنون در هفته 36 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص آهن و ویتامین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: اولین بارداری. سوال من این است که نزدیک به دو هفته است سردرد دارم که با مصرف استامینوفن بهبود پیدا نکرده، الان دو روزی هست که سرگیجه و حالت تهوع هم دارم. فشار خونم رو هم به دفعات چک کردم یا 11 روی 8 بوده یا 10 روی 6 مشکل از کجا میتونه باشه؟ ممکنه مسمویت حاملگی داشته باشم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام، در هفته های آخر باید حواستان به علائمی مثل سردرد، تاری دید، سرگیجه، آبریزش و لکه بینی و کاهش حرکات جنین باشد. سردرد به تنهایی نمی تواند مسمومیت را تایید کند. باید آزمایش انجام دهید و چند روز، فرد مطمئنی فشار خون را چک کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...