دانشنامه فرزند

آیا در دوران بارداری امکان قاعدگی وجود دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من اصلا سابقه عقب افتادن قاعدگی تاکنون نداشتم و احتمال میدادم باردارم چون بعد از آخرین قاعدگی تقریبا 2 روز بعدش نزدیکی بدون جلوگیری داشتم. و با احتساب ماشین حساب بارداری روزی که من نزدیکی داشتم احتمال بارداریم بالا بوده. در هر حال من دیروز پریود شدم با 3 روز تاخیر و قبلش شدیدا نفخ شکم داشتم و الان پریود شدم و بسیار شدید است، خواستم اولا بدونم آیا امکان بارداری من هست؟ چون من شنیدم گاهی در دوران بارداری امکان قاعدگی هست؟ چون این شرایط برای مادرم پیش آمده بود. مدت زمان عادت ماهانه من 26 روزست که 20 روز پاک و 6 روز کامل پریودم میباشد. من روز 30 مهر آخرین روز پریودی ماه پیش. 2 آبان نزدیکی و دیروز اولین روز شروع عادت ماهانه اینماه.

پاسخ کارشناس:

شهلا قلیزاده (کارشناس مامایی):

احتمال دیده شدن خون همراه با بارداری وجود دارد، اما کمتر پیش می آید که بصورت خونریزی باشد، بلکه شاید بصورت ترشح خونی دیده شود. البته امکان سقط های هفته های اول هم وجود دارد. پیشنهاد من اینست که با یک تست بارداری، بارداری رد شود. تا با خیال راحت سایر علل عقب افتادن قاعدگی بررسی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...