درد زیر شکم در زمان اقدام به بارداری ناشی از چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 155 سانتیمتر است و وزنم 49 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 21 فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است و قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروها خاصی مصرف ندارم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 3 ماه است. بارداری های قبلی نداشتم. سوال من این است که از زمانی که اقدام به بارداری کردیم زیر دلم گاهی اوقات تیر میکشه هم قسمت چپ هم راست دلیلش میتونه فعالیت تخمدان ها باشه؟ و اینه چرا هنوز باردار نشدم چه کاری باید انجام بدم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

درد زیر شکم میتواند از عفونت واژینال، عفونت ادراری، کیست تخمدان و در صورت درد در وسط سیکل، از تخمک گذاری باشد. برای باردار شدن شما ابتدا سونوگرافی و آزمایشات چکاپ اولیه را انجام دهید تا از سلامت جسمی خود مطمئن شوید. آزمایش اسپرموگرام توسط همسر انجام شود. در صورت نرمال بودن آزمایشات، در روزهای 12 ام تا 17 ام سیکل که روزهای تخمک گذاری می باشد نزدیکی منظمی داشته باشید تا احتمال بارداری بالا رود. در صورت عدم موفقیت به مدت یک سال، باید تحت نظر پزشک از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان