دانشنامه فرزند

اپیلاسیون در ماه های آخر بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 38 بارداری اول هستم، قبل بارداری تا ماه دوم برای اپیلاسیون قسمت واژن از موم و وکس استفاده میکردم، بعد از دکترم پرسیدم گفتن اگه درد نداره برات اشکال نداره، ولی چون از نظر بهداشتی کمی ترسیدم و اینکه کمی هم درد داشت دیگه شیو کردم، الان ماه آخرم و چون ممکنه بعدش نرسم به بهداشتم، الان میشه موم کرد؟ با توجه به اینکه قطعا بعد این چند ماه دردش خیلی بیشتر از قبل هست.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

به علت ایجاد درد بهتر است این کار انجام نشود، زیرا در ماه های آخر بارداری نباید هیچ استرسی به جنین وارد شود. از نظر بهداشتی هم اپیلاسیون در این زمان ممکن است باعث عفونت شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زیبایی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...