دانشنامه فرزند

آیا داروهای شیمی درمانی هنگام مقاربت روی جنین تاثیر می گذارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من چند روزه متوجه شدم که باردار هستم و اینکه همسرم از تیر تا مهر ماه دو دوره شیمی درمانی داشتن و بخاطر نوع بیماری اکثر پزشکان احتمال بارداری رو بسیار کم و در حد صفر تشخیص میدادن، و به همین دلیل جلوگیری در رابطه نداشتیم، حالا من خیلی نگران سلامت جنین هستم، میشه راهنمایی کنین که چه آزمایشاتی باید انجام بدم تا مطمئن بشم؟

پاسخ کارشناس:

سحر گرامی‌زاده (کارشناس مامایی):

با توجه به تنوع داروهای شیمی درمانی حتما با انکولوژیست همسرتون مشاوره بفرمایید در صورتی که از لحاظ ایشان منعی جهت ادامه بارداری نبود حتما غربالگری های مرحله اول ودوم و همچنین سونوگرافی آنومالی رو در زمانهایی که توسط پزشکتان برایتان مشخص میشود را در یک مرکز معتبر انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...