زمان مناسب برای سونوگرافی جهت تعیین جنسیت جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بیست و یک سالمه و اولین بارداریمه. می خواستم بدونم تعیین جنسیت نوزاد در سونوگرافی از چه هفته ای کاملا دقیقه؟ هفته هفده که رفتم سونوگرافی بهم گفتن نوزادم پسره، ولی هفته هجده که برای آنومالی رفتم تا کامل از سالم بودن بچم مطمئن بشم گفتن بچه دختره. نمی دونم کدوم واقعا درسته. آیا خیلی زود مراجعه کردم؟ لازمه دوباره برم یا نه؟ در ضمن دو بار سونوگرافی رو در دو جای متفاوت رفتم. حالا بچم واقعا دختره؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

سونوگرافی غربالگری چون تمام اعضای بدن را بررسی می کند دقیق تر است و به احتمال زیاد جنین شما دختر است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان