زمان شروع رژیم غذایی برای انتخاب جنسیت جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام من خانمی ۳۳ ساله هستم که یه دختر ۵ ساله دارم و ناخواسته باردار شدم. اولین روز آخرین قاعدگی من ۱۹ خرداد ۹۶ بوده و دوره قبلی ۱۷ اردیبهشت و دوره قبل ۲۲ فروردین و دوره قبل آن ۲۱ اسفند. با توجه به ماشین تخمک گذاری زده بودند که زمان تخمک گذاری متغیر بین ۲۹ خرداد و ۷ تیر هست و طول دوره ها از ۲۶ روز تا ۳۳ روز و به طور میانگین ۳۰ روزه هست، من در ۵ تیر فقط نزدیکی داشتم و لقاح صورت گرفته و اکنون باردار هستم. سوال من اینست که با توجه به زمان لقاح و تخمک گذاری میتوان جنسیت جنین من را حدودا تشخیص داد؟ و الان با تغذیه گرمیجات احتمال این که فرزندم پسر شود وجود دارد یا خیر؟ هیچ رژیم خاصی رو رعایت نکردم فقط ماه قبل از زمان لقاح خرما و چای هل و دارچین زیاد مصرف کردم و در زمان لقاح بنده ارضا نشدم.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، با توجه به اولین روز آخرین پریود، شما احتمالا ۵ هفته هستید. جنسیت جنین در زمان لقاح مشخص میشود و بعد از لقاح، رعایت رژیم غذایی تاثیری بر جنسیت ندارد. رعایت رژیم غذایی برای اقدام به بارداری، حداقل باید از ۳ ماه قبل هم خودتان و هم همسرتان رعایت کنید و حدود ۵۵ تا ۶۰ درصد روی جنسیت موثر هست. هر چه زمان نزدیکی و در نتیجه لقاح، نزدیک تخمک گذاری و روز تخمک گذاری باشد جنسیت پسر و در غیر این صورت دختر خواهد شد. با توجه به تاریخ های پریود و متغیر بودن آن، تعیین زمان تخمک گذاری مشکل خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان