دانشنامه فرزند

مصرف ژلوفن در زمان اقدام و احتمال به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من امروز روز ۳۳ است که همیشه حداکثر تا ۳۲ پریود میشدم اما از روز ۳۲ و ۳۳ که امروز هست فقط یکم لکه قهوه ای دارم ولی پریود نمیشم، حالتاشم دارم و از دی ماه اقدام به بارداری کردم ممکنه باردار باشم؟ از دیشبم دو تا ژلوفن خوردم دندون درد بودم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، هم احتمال بارداری هست و هم تاخیر در قاعدگی. اگر تا چند روز دیگر پریود نشدید برای انجام آزمایش خون اقدام کنید.خوردن ژلوفن در بارداری منعی ندارد اما سعی کنید تا مشخص شدن وضعیتتان دیگر دارو نخورید. مگر اینکه دردتان خیلی شدید باشد که اول سعی کنید استامنیوفن و اگر جواب نداد بعد ژلوفن بخورید. اسیدفولیک حتما مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...