عواقب زایمان زودرس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۱ ساله هستم، قدم ۱۶۵ است وزن من پیش از بارداری ۵۴ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۹ هستم. اولین روز قاعدگی من هفت محرم بوده. اکنون دکتر می گوید در هفته ۳۱ بارداری هستم. هیچ دارویی تا کنون مصرف نکردم. یک بار طفلم سقط شده در ماه اول. سوال من این است که می توانم زایمان زودرس داشته باشم؟ می خواهم زودتر بچه ام به دنیا بیاید.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اصلا به نفع جنین تان نیست که زودتر از موعد به دنیا بیاید. در زایمانی که زیر ۳۷ هفته جنین به دنیا بیاید، زایمان زودرس تلقی شده که نوزاد به علت عدم تشکیل کامل ریه، نیاز به بخش مراقبت های ویژه یعنی NICU پیدا می کند و باید بستری شود. اگر خیلی نارس باشد حتی ممکن است چندین ارگان جنین خوب تکامل پیدا نکرده باشد که والدین نوزاد متضرر خواهند شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها