دانشنامه فرزند

ناراحتی پدر از دختر شدن جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانمی سی و دو ساله هستم که به لطف خدا در هفته هجدهم اولین بارداری به سر می برم و جنینم دختره. همسرم عاشق فرزند پسر هستن و تمام علایم ابتدایی بارداری من هم به پسر میخورد و هرکسی من رو میدید میگفت بچه شما پسره. برای خودم هیچ فرقی نداره و عاشق همه بچه ها هستم، ولی مشکل اینجاست که همسرم در این چهار روزه که متوجه شدیم بچه دختره، تو خودش فرو رفته و اصلا با من حرف نمیزنه! با اینکه تا قبل از این خیلی زیاد حواسش به من و آرامشم بود و هر روز هم با جنین حرف میزد. من گذاشتم فعلا به حال خودش باشه ولی با توجه به اینکه آدم در بارداری خیلی حساس میشه، نمیتونم بی تفاوت باشم به این رفتار عجیبش و ناخودآگاه غمگین و گاهی مضطرب می شم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

استرس به خود ندهید. از آنجایی که وابستگی پدرها به دختر بسیار زیاد می باشد مطمئن باشید بعد از تولد این رفتار به یک عشق واقعی تبدیل خواهد شد ولی هم اکنون زیاد سر به سر همسر خود نگذارید و کم کم جذابیت های دخترانه را نشانش دهید، مثلا هنگام خرید، عروسک یا لباس های دخترانه را به ایشان نشان دهید و یا از دختران موفق اطرافیان تان سخن بگویید و با کارهایی این چنینی تشویقش کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...