دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با مصرف قرص اورژانسی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 12 روز از پریودم گذشته. تو این 12 روز رابطه پیشگیری نشده با شوهرم داشتم. مجبور به خوردن قرص اورژانسی شدم. الان بعد 12 روز خونریزی به صورت خون آبه دارم، درد زیر شکم و کمر درد. آیا مشکلی منو تهدید نمیکنه؟ امروزم وقت گرفتم پیش پزشک برم.

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

ده روز بعد از خونریزی از بی بی چک استفاده نمایید، در صورت منفی بودن مشکلی وجود ندارد. ولی در صورت مثبت بودن به پزشک یا ماما برای انجام سونوگرافی و آزمایشات مراجعه نمایید. با خوردن قرص اورژانسی تا دو دوره احتمال بهم ریختن زمان پریودتان وجود دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...