دانشنامه فرزند

تاثیر فریز کردن بر باروری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27ساله هستم و بعد از هشت ماه از زندگی متاهلیم بچه دار شدم، ولی متاسفانه به علت ضعیف بودن نطفه، خود به خود در 6 هفتگی سقط شد. بعد از 6 ماه دوباره اقدام کردیم ولی هنوز با 4 دفعه اقدام نتیجه نگرفتیم. و در طول این 6 ماه من به خاطر زخم دهانه رحمم فریز شدم و شوهرم هم چون حرکت اسپرماش ضعیف بود یه دوره قرص استفاده کرد. امکان داره فریز شدن من باعث مشکلی شده باشه؟ چون شنیدم برای افرادی که بچه ندارن فریز شدن انجام نشه بهتره. یا این که شوهرم به داروی قوی تری نیاز داره؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

در مورد فریز کردن باید بگم که روی تلاش بارداری تاثیر نداره، و بهتر هست که به پزشک اورولوژی و متخصص زنان زایمان و ناباروری مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...