دانشنامه فرزند

زمان مناسب برای اقدام برای بارداری با وجود سقط جنین مکرر

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۴ ساله هستم، قد ۱۶۲ و وزنم ۶۴ اولین روز آخرین قاعدگی من ۲۰ فروردین بوده و اکنون در هفته پنج بارداری هستم. داروهای مصرفی من شیاف پروژسترون، کلسیم و اسیدفولیک استفاده میکنم. اولین سقطم سه ماه پیش بود و دومین دیروز بود. سوال من این است که دیروز من آمپول پروژسترون تزریق کردم اما بچه ام سقط شد چکار کنم که برای بارداری بعدیم دچار سقط نشم؟ کمر دردم از خیلی وقت پیش دارم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سه ماه فاصله برای بارداری مجدد کم بوده، باید شش ماه صبر می کردید، سپس بعد از انجام آزمایشات و بررسی های لازم، اقدام میکردید. کمردرد هم ممکنه نشانه عفونت زنان بوده است. با وجود سابقه دو سقط، بهتره تحت نظر متخصص باشید، استراحت کافی داشته باشید و به توصیه ها پزشک برای بارداری مجدد عمل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...