زمان مناسب آزمایش خون برای اطمینان از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من قدم ۱۶۵ و وزنم ۷۰. اولین روز قاعدگی ۲۰ خرداد طول قاعدگی حدودا ۳۰ روز و منظم. طبیعی پیشگیری کردم. داروی مصرفی قرص تیرویید. ماه اول است اقدام کردم. بارداری قبلی دو سال قبل و سزارین. همه آزمایش و سونو نرمال. من ۳۷ سالمه و برای بارداری دوم اقدام کردم و از کیت تخمک گذاری استفاده کردم. روز ده و یازده تیر خط کمرنگی پیدا شده و دوازدهم اقدام کردم اولین روز پریودم هم ۲۰ خرداد بوده. الان شش روزه عقب انداختم دیروز هم آزمایش دادم منفی بود گفتن بتام زیر یک است خواستم ببینم اگر باردار نیستم چرا پریود نمیشم؟ یا زود اقدام کردم برای آزمایش؟ متشکرم

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام. برای انجام آزمایش خیلی زود نبوده است ولی میتونید چند روز دیگه آزمایش و تکرار کنید تا مطمئن بشوید. و اگر باردار نبودید نگران نباشید چون تاخیر در یکی دو تا از سیکل هایی که برای بارداری اقدام میکنید طبیعی است چون هورمونها تغییر پیدا میکنند. روزی یک عدد اسید فولیک مصرف کنید و یک شب درمیان و مخصوصا روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان