آیا کم شدن حرکت جنین در هفته سی ام بارداری طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ ساله هستم. قدم ۱۶۴ سانتیمتر است. وزن پیش از بارداریم ۷۳ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۶ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قدعدگی من در تاریخ ۹۵/۶/۲۳ بوده. اکنون در هفته ۳۰ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فمییبون ۲، آهن، ویتامین د و سفکسیم (به خاطر عفونت). اولین بارداری رو دارم تجربه میکنم و هیچ سقطی نداشتم. سوال من این است که تقریبا ۲ روز که حرکات جنین خیلی آروم شده من احساس میکنم که داره حرکت میکنه ولی خیلی کم در حالی که قبلا این طوری نبوده، آیا احتمال این هست که براش اتفاقی افتاده باشه؟ نه فشارم بالاست و نه دیابت بارداری دارم.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

در هفته 30 به بعد و معمولا 32 هفته به دلیل کوچک بودن فضای رحم برای جنین حرکات کم میشود. توصیه میکنم بعد از غذا 20 دقیقه به پهلو چپ بخوابید و حرکات را بشمارید. در صورتیکه حرکات 2 و بیشتر بود. خوب است در غیر این صورت به زایشگاه برای شنیدن قلب جنین مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان