دانشنامه فرزند

اختلال در قاعدگی با مصرف قرص اورژانسی طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 50 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ خرداد ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی معمولا بین سی تا سی و سه روزه است. قاعدگی من منظم است. سوال من این است که من در تاریخ پانزده خرداد ماه رابطه بدون کاندوم داشتم دو قرص لونژیل 75 استفاده کردم، 21 خرداد ماه تا 28 خرداد ماه خونریزی داشتم یعنی یک هفته بعد به مدت هفت روز خونریزی پیدا کردم اما خیلی تیره رنگ بود به صورت خونریزی بریده بریده بود، الان تیر ماه باید هفتم پریود میشدم که نشدم به نظرتون مشکل کجاس؟ یعنی. ممکنه باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

وقتی در تاریخ 21 خرداد ماه قاعده شدید دیگر امکان قاعدگی در اوایل تیر ماه و با این فاصله کم وجود ندارد، باید تا 21 تیر ماه منتظر باشید از طرفی این دارو کمی قاعدگی را نامنظم کرده و جای نگرانی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...