دانشنامه فرزند

تا هفته چند منتظر ضربان قلب جنین باشیم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من یک پسر سه ساله دارم. دوباره حامله شدم، ده مهر سونو رفتم گفتن ۶ هفته و ۲ روز هست ولی قلب جنین نمیزنه، نگران شدم و یک سونو دیگه همون روز رفتم. گفتن جنین ۵ هفته و ۶ روز هست، ولی ضربان قلب نداره، امیدت به خدا باشه، شانست کمه. ولی بازم یک هفته دیگه بیا سونو. خیلی خیلی نگرانم، چکارکنم به نظرتون؟ امید نداشته باشم؟ درضمن دو تاسونو رفتم ضرر نداره؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

اگر تا هفت هفته ساک حاملگی مشاهده شود ولی ضربان قلب دیده نشود جای نگرانی نیست تا هفته ی هفتم می توان برای شنیدن ضربان قلب منتظر بود. در رابطه با انجام سونوگرافی بهتره در کل بارداری 5 الی 6 سونوگرافی بیشتر انجام داده نشه ولی هنوز مطلبی در رابطه با مضر بودن سونوگرافی به صورت علمی وجود نداره.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...