دانشنامه فرزند

آماده کردن کودک 2 ساله برای ورود نوزاد جدید

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دوباره باردار شدم و دخترم الان 1 سال و 10 ماهشه. این یکی دنیا بیاد فرزندم 2 سال و 3 ماهش میشه، چه جوری دخترم رو برای ورود فرزند دوم آماده کنم؟ چه جوری به اون شیر بدم؟ در حالی که کمتر از یک سال نیست که فرزند اولمو از شیر گرفتم.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، با توجه به این که فاصله سنی فرزند اول با دوم تا زیاد نیست، ناسازگاری و مشکلات کمتری پیش خواهد آمد. فرزند دو ساله با صحبت کردن به شیوه بزرگسالان برای به دنیا آوردن فرزند دوم قانع نمی شود. رفتار شما، پدرش و اطرافیان در سازگاری او کمک خواهد کرد. بهتر است در رفتار خود با فرزند دوم دقت بیشتری کنید تا فرزند اول تان آسیب نبیند. با به دنیا آمدن فرزند دوم، توجه تان را از فرزند اول کم نکنید و در عین حال همان زمان ها می توانید به او بگویید که به دلیل این که او تنها نباشد تصمیم به آوردن فرزند دیگری گرفتید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برادر و خواهر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...