دانشنامه فرزند

چه زمانی پس از زایمان طبیعی می توان نزدیکی کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من حدود چهل روزه که زایمان کردم طبیعی، دکتر رفتم روز دهم بابت بخیه هام و طبق نظر دکترم. مشکلی ندارم بعد میخواستم بدونم تقریبا بعد چند وقت میشه دوباره نزدیکی کرد و اینکه نیاز هست الان دوباره معاینه شم؟ من همیشه از توالت فرنگی استفاده میکردم و میکنم با این وجود الان زمانی که دستشویی می رم احساس می کنم هنوز سر جنین تو رحمم بلند میشم از درد یکم خودمو منقبض میکنم خوب میشه و گاهی هم زمانی که به پشت خوابیدم و همون حالت میخوام بلند شم بشینم همین مشکل و دارم، وسط راه از درد دوباره می خوابم و به پهلو بلند میشم این مشکل جدی نیست؟ تو رابطه مشکل ساز نمیشه؟ نیاز هست دوباره دکتر برم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

اگر بخیه هاتون مشکلی نداشته می تونید نزدیکی داشته باشید ولی از ژل لوبریکانت استفاده بکنید. چون محیط واژنتون احتمالا ترشحش کم باشه. مشکلاتی که فرمودید به مرور زمان برطرف میشود و جای نگرانی نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...