دانشنامه فرزند

علت تاخیر در پریود در دوران شیردهی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 167 سانتیمتر و وزنم 77 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 19 دی 1395 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده. شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ندارم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، نداشتم. سوال من این است که من از 40 روز بعد زایمان پریود میشدم هر ماه ولی این ماه پریود نشدم. تست بی بی چک هم منفی بود. علت چی هست؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، پاسخ منفی بی بی چک خطای زیادی داشته و اعتبار ندارد. آزمایش خون انجام دهید. اگر منفی بود علت می تواند اختلالات قاعدگی در اثر تغییرات هورمونی دوران شیردهی باشد که در این دوران بسیار رایج و معمول است. در این صورت برای تزریق دارو جهت شروع خونریزی به پزشک مراجعه نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...