دانشنامه فرزند

بی میلی به رابطه جنسی بعد از اولین نزدیکی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 49 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 30 مرداد می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 33 تا 35 روزه است. قاعدگی من منظم است. سوال من این است که من عقد کردم، سه هفته پیش برای اولین بار دخول داشتم اونم یه بار. خونریزی شدید داشتم و همچنین درد بسیار، فقط یه بار آلت همسرم وارد شد فقط همین. یه مدت سوزش داشتم و درد خفیف. ترشحاتی دارم زرد رنگ به نظرتون عفونته؟ به خاطر درد و خونریزی از رابطه دوم میترسم و هیچ میلی به رابطه جنسی ندارم بخاطر اون درد و خونریزیا. میشه منو راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

عزیزم درد و خونریزی در اولین دفعات دخول به دلیل وجود پرده بکارت اجتناب ناپذیر بوده و بسیاری از خانم ها آن را تجربه می کنند. با تکرار دخول و پاره شدن پرده به مرور از درد و خونریزی کم می شود. برای کاهش مشکل، مدت معاشقه را افزایش داده، از لوبریکانت (لغزنده کننده) کمک گرفته و همسرتان از کاندوم هایی که مواد بی حس کننده دارند استفاده کنند. با گذشت این دوران و پاره شدن پرده بکارت دخول راحت تر شده و برای شما هم تجربه ای لذت بخش می شود. بله، ترشحات زرد رنگ نشانگر عفونت بوده و باید برای تشخیص نوع عفونت و دریافت درمان به پزشک مراجعه کنید. همیشه بعد از نزدیکی به دستشویی رفته و نواحی تناسلی را بشویید و ادرار کنید تا احتمال ابتلا به عفونت های ادراری و واژینال کاهش یابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...