دانشنامه فرزند

آیا مصرف هیدروکسی زین در زمان اقدام به بارداری مجاز است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 40 ساله هستم. قدم 156 سانتیمتر و وزنم 52 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.5.2 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، کلومیفن. مدت زمان اقدام ما برای بارداری دو ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: ماه چهارم 10 روز از پریودم گذشته بود آزمایش بتا دادم عددش 27 بود دکتر گفت مثبت ولی 48 ساعت دیگه تکرار کن. 48 ساعت دیگه آزمایش دادم عددش شد 6. دکتر گفت احتمالا سقط شده. سوال من این است که حساسیت فصلی و خارش کل بدن شدید دارم هیدروکسی زین استفاده میکردم الان چون برای بارداری اقدام میکنم نمیخورم. آیا میتونم استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، به جای هیدروکسی زین از لوراتادین استفاده نمایید. چرا که داروی کم خطرتری است. اگر لوراتادین جواب نداد بعد در قدم بعدی می توانید از هیدروکسی زین کمک بگیرید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...