دانشنامه فرزند

نزدیکی زمان تشکیل شدن تخمک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من روز 24 مهر رفتم سونوگرافی دل درد شدید داشتم در ناحیه تخمدان ها، در سونو دیده شد که یک تخمک تشکیل شده است شب قبلش رابطه داشتم و دو روزم پشت سر هم در کل سه روز. الان ماه سوم برای بارداریم دو ماه اول نشد و امید دارم این ماه بشه، چند روز دیگه باید پریود بشم و نگرانم. یک هفته مداوم در ناحیه تخمدانم که سمت چپ بود موقع نشستن و راه رفتن درد داشتم اما الان نزدیک پریودیم درد پریودی دارم. 32 سال سن دارم و 3 سال ازدواج کردم و یک بار سقط داشتم البته خودم خواستم. من قبل از تخمک گذاری و هم بعدش که متوجه شدم تخمک تشکیل شده رابطه داشتم و علایم مثل تکرار ادرار بزرگ شدن سینه و درد در داخل لوله سمت چپ ام داشتم و تاریخ 7 آبان باید پریود بشم و علایم درد پریودی دارم احتمال بارداری هست یا نه؟ کمی دلهره دارم.

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

بعضی از ماه ها ممکن تخمک آزاد نشود. شما باید تا زمان پریود صبر کنید نمی توان دقیق گفت باردارید یا نه. تکرر ادرار نیز می تواند از علایم عفونت ادرار باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...