دانشنامه فرزند

اضافه وزن در اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من متولد 65، وزنم 83 و قدم 1.66. بنده نزدیک به 4 ماه و نیم هست که به عنوان اولین حاملگی، که اصلا هم اطلاع نداشتم حاملگی خارج از رحم داشتم. خونریزی داخلی کردم و الان لوله سمت راست ندارم. قبل از حاملگی خارج از رحم تیروئید کم کار، کم خونی شدید، وزن زیاد، تنبلی تخمدان و پریود نامنظم داشتم. که برای همه این موارد تحت دکترای متخصص بودم. بعد از عمل به خاطر کم خونی شدید دکتر بهم دارو داد و بعد از آزمایش کم خونی دیگه نداشتم و تیروئیدمم تنظیم شده. الان وزنم باز برگشته و زیاد شده ولی خوشبختانه مرتب سر 28 روز پریود میشم و با عکسی که دکتر از رحمم گرفته گفت رحمم هیچ مشکلی نداره. میخواستم ببینم الان با تنظیم پریودم دیگه تنبلی تخمدان دارم یا نه؟ آیا میتونیم تا مرداد ماه جلوگیری داشته باشیم و بعد حامله بشم یا نه؟ همین الانشم دیره باید حامله بشم؟ وزنمو کم کنم یا نه؟ آیا روزه در این ماه برام ضرر داره یا نه؟ من که میخوام بعد از ماه رمضون حامله بشم. چی بخورم که برای کم خونی خوب باشه و رحمم را سفت و محکم نگه داره و ضعیف نباشه و دیگه حاملگی بعدیم خارج از رحم نباشه؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

روزه ضرر ندارد ولی بهتر است هر چه زودتر وزن کم کنید و اقدام برای بارداری داشته باشید. (با توجه به نداشتن یک لوله) علت بارداری خارج رحمی ممکن است عفونت زنان و حتی عوامل محیطی، آلودگی هوا و سیگار باشد و حتی به صورت مادرزادی حرکت مژک های لوله کند باشد که باعث ایجاد لقاح در لوله میشود. اگه پریود منظم دارید تنبلی تخمدان ندارید از عوامل گفته شده در بالا خودداری کنید و لبنیات مصرف کنید تا بارداری خوبی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...