علت ترشح شیر از پستان، 2 سال بعد از قطع شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 157 سانتیمتر و وزنم 74 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 94.6.2 بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده. شیردهی ندارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ندارم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی: ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، آزمایش هورمونی و سونوگرافی. سوال من این است که من 7 ماه به بچم شیر دادم اونم فقط یه سینه بود، الان 21 شهریور پسرم 2 ساله میشه هنوز شیرم خشک نشده فشار میدم یه قطره میاد. علتش چی میتونه باشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

بعد از پایان شیردهی، تا دو سال غدد شیری فعال هستند و شیر تولید می کنند. از ماساژ و فشار دادن سینه خودداری کنید. در صورت وجود درد، از مسکن و کمپرس سرد و گرم، لباس زیر مناسب و ورزشی استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان