دانشنامه فرزند

حرکات جنین در هفته بیستم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من بیست سال دارم و سه بار باردار شدم. یه بچه چهار ساله دارم، یک سقط و الانم باردارم هفته بیست هستم اما پنج کیلو کم کردم از اول بارداری و اصلا حرکات بچه رو احساس نمی کنم باید برای افزایش وزن و تکون خوردن بچه چه کار کنم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

برای افزایش وزن جنین بهتره از حبوبات به مقدار زیاد استفاده بکنید که روی وزن جنین اثر زیادی دارد و حتما یک سونوگرافی برای تعیین وزن جنین انجام بدهید تا از سلامت جفت و بندناف جنین هم مطمئن شوید، در رابطه با حرکات بعد از خوردن نهار یا شام به پهلوی چپ بخوابید و در یک ساعت حرکاتش را چک کنید طی یک ساعت حداقل 4 بار باید حرکت داشته باشد، اگر نبود مقداری خرما یا چیز شیرین دیگه ای میل کنید و مجددا چک بکنید اگر تعداد حرکات کم بود باید حتما یک نوار قلب از جنین بگیرید. به یاد داشته باشید که طی 24 ساعت باید حداقل 20 بار حرکت کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...