دانشنامه فرزند

درد پا و کشاله ران در بارداری با جایگاه جنین در رحم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 ساله هستم، قدم 160 سانتیمتر و وزن پیش از بارداری ام 61 کیلوگرم بوده و اکنون 70 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/7/22 بوده و اکنون در هفته 28 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از کلسیم، پریناتال، هماتینیک و فروس فومارات هستن. بارداری های قبلی یک دختر 10 ساله دارم زایمان طبیعی و سقط قبلی نداشتم. امروز 28 هفته و 4 روز از بارداری هستم از دیروز در قسمت کشاله ران سمت راست پا احساس درد میکنم امروز به مرکز بهداشت رفتم به صدای قلب بچه گوش دادند و گفتند که جنین خیلی به پایین آمده است آیا علت درد پا از این موضوع است؟ و به نظر شما پایین آمدن جنین از چیست؟ و چه مراقبتهایی کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بله، میزان فشار جنین بر لگن و پاها افزایش یافته و دلیل درد کشاله آن مربوط به همین موضوع است. نگران نباشید از این پس برای پیشگیری از زایمان زودرس باید کمی بیشتر مراقب خود بوده، کمتر فعالیت داشته باشید و بیشتر استراحت کنید، گاهی اوقات جنین زودتر از موعد به خصوص به سمت پایین لگن می آید که با مراقبت و توجه بیشتر به خود جای نگرانی و خطری برای بارداری ندارد. بهتر است نزدیکی نداشته باشید و از تحریک نوک سینه خودداری کنید و در صورت نزدیکی نیز دخول عمقی نداشته باشید تا فشاری به دهانه رحم وارد نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...